• فارس، شیراز، پارک علم و فناوری فارس
 • info@viraasr.com
طراحی صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز

طراحی صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز (DEX)

صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز (به اختصار DEX) نوع جدیدی از پلتفرم های معاملاتی بازار ارز دیجیتال میباشد که با حذف تمامی واسطه ها و با اتصال کیف پول، امکان معامله در این بازار را برای شما فراهم میکند. این نوع صرافی ها که از تکنولوژِی بلاکچین و قرارداد هوشمند (Smart Contract) استفاده میکنند دارایی ارز دیجیتال کاربران را نزد خود نگهداری نمیکنند و از این نظر بالاترین امنیت ممکن را دارند و از خطر هک و سرقت دارایی توسط صرافی در امان میباشند.

 • مشاوره تخصصی

  با ما تماس بگیرید تا با توجه به نیازهای شما یک پروژه با کیفیت و امن را برای شما ایجاد کنیم

 • قیمت منصفانه

  با ما تماس بگیرید و قیمت را با توجه به پروژه و بودجه خود تنظیم کنید.

اصلی ترین تفاوت صرافی متمرکز و غیر متمرکز چیست؟

در صرافی ارز دیجیتال متمرکز که صرافی به عنوان واسطه گر عمل میکند، معاملات بین خریدار و فروشنده (Taker/Maker) با حضور واسطه گر که خود صرافی میباشد انجام میگیرند و علاوه بر اینکه کارمزدی به همین منظور برای صرافی در نظر گرفته میشود، همچنین نرخ معاملات نیز توسط صرافی تعیین میشوند و خریداران و فروشندگان فقط میتوانند بر اساس نرخ های تعیین شده معلاملات خود را انجام دهند. این در حالی است که در صرافی های غیر متمرکز، ضمن حذف واسطه گر، نرخ معاملاتی توسط خود خریداران و فروشندگان تعیین شده و کارمزد واسطه گر حذف خواهد شد و دارایی مستقیما در کیف پول کاربر و نه خود صرافی قرار خواهد گرفت.

مهمترین مزایای صرافی غیر متمرکز

از مهم ترین و کلیدی ترین وِیژگی های صرافی های غیرمتمرکز میتوان به 7 ویژگی زیر اشاره کرد:
1. غیر متمرکز بودن:
انجام مستقیم تراکنش ها بین کاربران و حذف واسطه ها
2. کنترل بر دارایی:
در DEX کاربران کنترل دارایی خود را بر عهده دارند و کلید خصوصی دارایی ها توسط کیف پول های نرم افزاری که امکان اتصال به مرورگر را دارند انجام میشود و دیگر نیازی به ذخیره سازی آن در صرافی نیست.
3. امنیت بیشتر:
با توجه به عدم نگهداری دارایی های کاربران در صرافی غیر متمرکز، هیچ گونه خطری از سمت صرافی برای هک وسرقت دارایی متوجه کاربران نیست.
4. شفافیت بالا:
اکثر صرافی های غیرمتمرکز اطلاعات مربوط به حجم تراکنش ها و معاملات انجام شده را در بلاکچین برای عموم منتشر میکنند.
5. هزینه کمتر:
با توجه به حذف واسطه، کارمزد کمتری متوجه کاربران بوده و همین عامل باعث کاهش هزینه های معاملات خواهد شد.
6.سرعت بالای تراکنش ها:
در صرافی های غیر متمرکز، معاملات با سرعت بیشتری انجام میشوند.
7.عدم نیاز به احراز هویت:
شاید مهمترین دلیلی که کاربران از صرافی های غیر متمرکز استفاده میکنند عدم نیاز به احراز هویت در این صرافی ها برای انجام معامله میباشد که برای کاربرانی که با محدودیت دسترسی مواجه هستند بسیار مناسب میباشد. البته ممکن است برخی صرافی های غیر متمرکز فرآیند احراز هویت را در سایت خود الزامی کنند.
در مجموع، شفافیت و قابلیت ردیابی که بلاکچین به ارمغان می‌آورد، نه تنها به افزایش امنیت کمک می‌کند، بلکه باعث ایجاد اعتماد و راحتی خاطر بیشتر برای کاربران و مدیران در طراحی وب‌سایت‌های مبتنی بر بلاکچین می‌شود.

راحی سیستم های مبتنی بر بلاکچین

مراحل انجام معامله در صرافی ارز دیجیتال غیر متمرکز چگونه است؟

به طور کلی مراحل انجام معامله در صرافی های DEX تقریبا مشابه هم بوده و تفاوت زیادی با یکدیگر ندارند.

 • اتصال کیف پول به صرافی

 • انتخاب توکن هایی که میخواهید سواپ کنید

 • مشخص کردن مقدار توکنی که میخواهید معامله کنید

 • انجام سوآپ و دریافت هش تراکنش

نکته ای که نیاز است شما به عنوان صاحب صرافی غیرمتمرکز بدانید این است که پیاده سازی این نوع صرافی به هیچ گونه سروری نیاز ندارد. چرا که صرافی بر بستر قرارداد هوشمند پیاده سازی میشود. علاوه بر این بایستی این را در نظر داشته باشید که ممکن است بسیاری از کاربران با نحوه عملکرد صرافی غیر متمرکز و داشتن کیف پول، علی رغم ساده بودن، آشنایی کافی نداشته باشند و به همین دلیل بایستی آموزش های لازم در این خصوص داده شود.

شرکت ویرا عصر اوراسیا، با استفاده از دانش و تجربه متخصصان خود، آماده همکاری در انواع پروژه‌های بر بستر بلاکچین است. به عنوان یک شرکت پیشگام در این حوزه، ما با ارائه راهکارهای سازگار با نیاز کسب و کار شما، در کنارتان هستیم.

برای اطلاعات بیشتر تماس بگیرید 02128423562

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا
ویرا عصر اوراسیا